parallax background

نظافت شیشه ها و پنجره ها

تمیزکاری
اکسسوری و لوازم شستشو
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵
purification
تصفیه کننده آب
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵

بهترین محلول خانگی برای تمیز و براق کردن شیشه ها

آیا می خواهید از شر لکه های ریز و درشت روی شیشه ها راحت شوید؟ پیشنهاد می کنیم توجهی خاص به پاک کننده های خانگی و طبیعی که در منزل دارید ، بکنید. شما می توانید به راحتی برای تمیز و براق کردن شیشه ها از آنها استفاده کنید.

بهترین روش های پیشنهادی برای تمیز و براق کردن شیشه های منزل چیست؟

براق کردن شیشه

خانه هر کسی نمایشی از شخصیت اوست. خانه های زیبا و تزیین شده قطعا روی بازدیدکنندگان و کسانی که در آنها زندگی می کنند تاثیری مستقیم دارد. افرادی که در یک خانه کثیف و شلوغ زندگی می کنند ، به عنوان افرادی نامنظم و بی دقت و شلخته شناخته می شوند . قطعا همه تلاش می کنند تا خانه ای تمیز و مرتب داشته باشند.و برای میهمانان همه چیز مرتب به نظر برسد.

کسانی که خانه داری را حرفه ای انجام می دهند ، لزوما همیشه از موادی با کیفیت مرقوب و برندهای بازار استفاده نمی کنند. بلکه هوش سرشار آنها ، کمکشان می کند تا از هر چه در اطرافشان است به بهترین نحو استفاده نمایند .

وقتی پنجره ها کثیف می شود ، باید از مواد شوینده و پاک کننده برای تمیز و براق کردن آنها استفاده نمود . اما واقعا کدام مواد در بازار بیشترین تاثیر را نی تواند بر تمیزی بگذارد؟ در حالی که میزان تبلیغات به حد اشباع و گیج کننده رسیده است.

مواد تجاری قطعا پر است از مواد شیمیایی ، که گاها برای پوست حساس خانمها مضر هم هست. باور کنید به راحتی می توان برای هر تمیز کننده تجاری معروف یک نمونه خانگی هم پیدا نمود. فقط پیدا کردن آن و روش استفاده اش مهم است.

پاک کننده شیشه

شیشه ها نماد درخشندگی

گاهی به فروشگاههای یا منازلی وارد می شویم که درخشندگی شیشهها و محیط به شدت چشم نواز است. برخی از افراد دوست دارند محیطی درخشنده و براق داشته باشند . یکی از نمادهای درخشش و براقی شیشه است.

چگونه پنجره را تمیز کنیم؟

بسار پیش می آید که هرچه شیشه ها و پنجره ها تمیز می شوند ، باز هم لکه ها و نقاطی روی آنها باقی می ماند . این دقدقه خیلی از افراد شده است . با خود می گویند آیا راهی برای پاک کردن همه لکه ها و نقاط از روی شیشه وجود دارد؟

باید به خاطر داشت ، دستمالها و حوله هایی که پرز دارند ، وسیله مناسبی برای پاک کردن شیشه نیستند . بعد از تمیزکاری مشاهده می شود ، مقداری پرز روی شیشه و پنجره باقی مانده است. برخی افراد فکر می کنند با مرطوب کردن دستمالها این پرزها به شیشه نمی چسبد . بهترین راه قطعا استفاده نکردن از ابزار نامناسب است .

براق-کننده-شیشه پاکننده
براق-کننده-شیشه پاکننده

آیا می توان شیشه پاک کن هایی خانگی برای براق کردن شیشه ها ساخت؟

چند راهکار ساده برای براق کردن شیشه ها

مایع ظرف شویی شاهکاری ارزان قیمت

راههای بسیاری برای برق انداختن شیشه وجود دارد ولی الان دنبال معرفی راهکاری ارزان و دم دستتی هستیم. برای این کار کافیست مقداری (یک قاشق سوپ خوری) از مایع ظرف شویی با چهار فنجان آب مخلوط نمود. نکته مهم این استکه ، بهتر است از آب جوشیده سرد شده یا آب اتو استفاده نمود. چون رسوبها خودشان عامل لکه گذاری روی شیشه هستند. باید مخلوط آب و مایع ظرفشویی آماده شده در بطری یا اسپری ریخت.

نکته دیگر این است که باید قبل از استفاده از مایع ، با یک پارچه مرطوب محلی را باید تمیز شود ، از قبار و ذرات درشت پاک نمود. این کار برای لبه های قاب و پنجره بیشتر تاکید می شود.

روش تمیز کردن شیشه با اسفنج یا دستمال میکروفایبر

ابتدا باید یک اسفنج تمیز را در محلول فرو نمود و آب آن را گرفت . باید مطمئن شد چیزی که برای تمیز کردن استفاده می شود خیس نباشد و فقط مرطوب باشد. می توان با اسپری نمودن محلول را به شیشه نیز پاشید . بجای اسفنج از دستمال مایکرو فیبر نیز می توان استفاده نمود . راز هردو اینها در نگه داشتن رطوبت است. مرحله بعد پاک کردن شیشه از یک زاویه است . نباید از جهتهای مختلف شیشه را پاک کرد.

 ساده ترین و ارزان ترین محلول ها برای براق کردن شیشه چیست؟

براق کردن شیشه ها با شیشه پاک کن های خانگی

براق کردن شیشه ها با شیشه پاک کن های خانگی

سرکه سفید

اگر لکه هایی که روی پنجره ها و شیشه ها هست ، لکه های چربی است ، می توان از روشی آزموده شده و مطمئن استفاده نمود ، یعنی سرکه سفید. برای این کار فقط باید سرکه را با آب ولرم و بدون رسوب (آب اتو) ، با نسبت ۱ به چهار ترکیب نمود . ( میزان مصرف آب ۴ برابر میزان مصرف سرکه است).

اگر لکه های دارای غشا و ضخامت هستند ، می توان محلولی از آب و سرکه و مایع ظرف شویی ، ساخت . نسبت ترکیب آب ۲ فجان ، سرکه یک چهارم فنجان و یک قاشق مربا خوری هم مایع ظرفشویی.

برای پاک کردن لکه ههای دارای ضخامت چکار کنیم؟

کافیست محلول ترکیبی آب ، سرکه و مایع ظرف شویی را روی لکه ها اسپری نمود ، چند لحظه صبر کرد . سپس با اسفنج آنرا تمیز نمود .و بعد از تمیز کاری با اسفنج محل را با یک پارچه یا دستمال نرم مرطوب پاک نمود.

براق شدن پنجره ها با سرکه سفید

تمیز کاری با سرکه و مایع ظرفشویی

چگونه می توان شیشه ها را براق نمود؟

مالیدن الکل

اگر لکه ها چرب نیستند ، اما لکه های درشت و ضخیمی بودند . امتحان کردن الکل برای پاک کردن آنها ، خالی از لطف نیست. خیلی از لکه های درشت و غیر چرب با الکل به راحتی پاک می شوند.

برای این کار یه فنجان الکل و یک قاشق مربا خوری ، آمونیاک کافیست تا محلول جادویی ساخته شود. سپس یک فنجان آب نیز برای رقیق کردن اضافه شود.

انکته مهم این است که هرگز در روزهای آفتابی و بالاخص زیر نور مستقیم خورشید این کار را انجام ندهید.

طبق معمول بعد از پاک کردن لکه ها با محلول ساخته شده از الکل و آمونیاک ، با یک دستمال کتان محل آن را نیز تمیز نمایید.

روش پاک کردن شیشه با الکل

الکل از بهترین راه ها برای براق کردن شیشه

پاک و براق کردن شیشه ها با محلول های خانگی

لیمو برای پاک کردن لکه های چرب

آب لیمو می تواند به عنوان یک پاک کننده طبیعی مورد استفاده قرار گیرد. فقط کافیست ترکیبی از نصف فنجان سرکه ، چهار فنجان آب ، یک قاشق مربا خوری مایع ظرف شویی و آب دو تا لیموی کوچک که قبلا لرد آن گرفته شده . ساخته شود و مورد استفاده قرار گیرد.

روش استفاده دقیقا شبیه به ترکیب سرکه و آب می باشد.

تمیز و براق کردن شیشه با محلول لیمو

پاک کننده طبیعی و دم دست

فقط باید شیشه ها براق شوند

نشاسته ذرت بهترین راهکار برای براق کردن شیشه ها

اگر بتوان ترکیبی از نشاسته ذرت ، الکل و سرکه را برای براق کردن شیشه ها استفاده کرد . شاید بتوان گفت معجزه درخشندگی اتفاق افتاده است. برای تهیه این مایع براق کننده کافیست ، ۲ قاشق سوپ خوری نشاسته ذرت را با نصف فنجان الکل و نصف فنجان سرکه ترکیب نمود . سپس ۴ فنجان آب به آن اضافه کرد . آنقدر هم زده شود تا هیچ نشاسته حل نشده ای باقی نمامد.

سپس با یک اسفنج محلول را به پنجره مالید و از برق آن دیگران را خیره نمود.

لردروف آماده است تا آموزشهای کار با ابزارهای پاک کننده و شوینده را به اشتراک بگذارد.

پاسخی بگذارید