رسوب-چیست؟
رسوب چیست؟
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۳
زباله-تر

زباله-تر

 
زباله خرد کن ، دستگاهی است که در منازل ، دفاتر و رستورانها به منظور حذف زباله های تر مورد استفاده قرار می گیرد. زباله خرد کنهای مخصوص سینک با مکانیزم خرد کردن آسیابی و آونگی ، زباله ها به اندازه ای خرد می کنند که به راحتی پس ازا وارد شدن به فاضلاب به همراه جریان فاضلاب منتقل می شود و به سرعت وارد چرخه بازیفت می شودد.
حذف کردن زباله‌ ، یعنی حذف شیرابه ، یعنی کاهش باکتری‌ و میکروب های مضر و در نهایت یعنی سلامتی محیط زیست دستگاه زباله خرد کن در سال 1927 در امریکا و توسط جان هامس طراحی و ساخته شد. در دنیای امروز دستگاههای زباله خرد کن خانگی ، سرعت بازیافت را به صورت چشمگیری افزایش داده اند . استفاده از این دستگاه در برخی از شهر های دنیا سبب شده تا حمل و نقل زباله تر نیز انجام نشود .یک نکته ی مهم دیگر در رابطه با استفاده از دستگاههای زباله خرد کن این است که بازیافت و امحای برخی از زباله ها دهها سال طول می کشد . این درحالی است که با استفاده از مکانیزم دستگاه زباله خرد کن ، زباله ها به ذرات ریزی تبدیل می شوند . ریز شدن ذرات سرعت بازیافت را گاها به چند روز می رساند.در برخی از شهر ها روش امحای زباله ، سوزاندن است . این روش علاوه بر آنکه با وارد کردن گازهای مضر و دود سبب آلودگی هوا می شود، مواد بازیافتی مفید را هم از بین می برد.

„حذف صحیح زباله یعنی آب ، زمین و هوای پاک .”

استفاده از دستگاههای زباله خرد کن ، هزینه های سنگین حمل و امحای زباله را به شدت کاهش می دهد.

دستگاههای زباله خرد کن خانگی ، به صورتی بسیار امن و با طول عمر بالا طراحی شده اند.

با استفاده از دستگاههای زباله خرد کن خانگی ، می توان به صورت جدی و مؤثر شیرابه را حذف یا مدیریت نمود.

 

دستگاه زباله خرد کن چطور کار می کند؟

دستگاه زباله خرد کن به نحوی طراحی شده که به راحتی زیر سینک ظرف شویی متصل می شود .پس از نصب دهانه ورودی زباله خرد کن همان دهانه خروجی سینک ظرفشویی می شود.کاربر ها و مصرف کنندگان این دستگاه ، زباله های تر خود را به جای آنکه در سطل زباله بریزند ، آن را در مسیر فاضلاب وارد کرده و پس از آنکه زباله خردکن آنها را تبدیل به خمیر بسیا رقیق کرد ، به همراه اندکی آب به فاضلاب هدایت می نماید. پس از آنکه زباله خرد کن تخلیه شد ، بوی بد ناشی از ماندن زباله و سوسک و مورچه در سطل آشغال آشپزخانه ، برا همیشه از بین می رود.

زباله هایی مانند تفاله چای باقی مانده غذاهایتان، آشغال های مرغ و یا ماهی، میوه ها و بسیاری دیگر از زباله ها که شاید در نگاه اول بسیار بزرگ و غیر قابل جذب باشند، را می توانید به وسیله این دستگاه از بین ببرید. با استفاده از این دستگاه دیگر زباله های خود را در کنار آشپزخانه نگه نمی دارید وعلاوه بر این می توانید نقش کوچکی را در پاکیزه نگه داشتن محیط خود داشته باشید.

یکی از انواع زباله خرد کن خانگی ُ تولید ایران تولید ملی

زباله خردکن خانگی


معرفی ۳ زباله محوکن برتر

دیدگاه ها بسته شده است